Veriyaz Veriyaz

Şanzıman Tamiri

Zf Almanya merkezli şanzımanlar ve araç parçaları üreten bir firmadır.  Zf şanzımanları ileri teknoloji ile geliştirilen binek araçlar için, ticari araçlar için, yük araçları gibi şanzıman kullanılan tüm motorlu taşıtlarda kullanılmaktadır. Zf şanzıman tamiri kendi özel kitleri ile yapılmalı ve özellikle otomatik zf şanzıman tamiri işinin ehli ve şanzımanı iyi bilen kişilerce yapılmalıdır. 

Zf şanzıman tamiri
kullanılan araç ve model baz alınarak servis kitapçıklarında belirtilen özellikler dışına çıkılmadan titizlikle gerçekleşmelidir. Triptonic vitesleri de bulunan zf şanzımanlar araçlara göre farklılık gösterir. Önden çekişli araçlarda Zf şanzıman tamiri yapılırken ön tekerler bağlanmalı askıya alınmalıdır. Bu tip teknik özellikler ZF şanzıman tamirinde kendini geliştirmiş otomatik şanzıman tamircilerince yapılmalıdır. Şanzıman tamiri yaptırmadan önce kulaktan dolma bilgilerle herhangi bir tamirciye aracı götürmek çok yanlıştır. Tamir edilebilecek şanzıman kutuları uzmanlığı olmayan kimseler tarafından açıldığından geri dönüşü mümkün olmayan oldukça masraflı hasarlara neden olabilir. 

Şanzıman tamiri, şanzıman beyin arızaları, hidrolik beyin revizyonlarında uzmanlık gösteren Volser Otomotiv ileri teknoloji ile üretilen şanzıman beyni test makinaları ile zf şanzıman tamirini titizlikle gerçekleştirecektir. Hydra-Test alanında uzman mühendislerin şanzıman teknolojileri için geliştirdiği, şanzıman tamiri, şanzıman hasar tespitlerinin yapıldığı bir makinadır. Hydra-Test, Zf şanzıman tamiri için aracınızı güvenle teslim edebileceğiniz Volser Otomotivin hasar tespit ve revizyon için kullandığı cihazdır. Hydra-Test Zf şanzıman tamirinden önce şanzıman beynine bağlanarak aracın arızalarını ve aksaklıklarını tespit eder. Şanzıman arızalarını bulmak için özel test plakaları ile şanzıman beynine bağlandığı andan itibaren kısa bir süre içinde nasıl bir aksaklık var, şanzıman tamiri için neler yapılmalı gibi akılda oluşan sorulara cevap bulunur. Hasar ve aksaklıklar tespit edildikten sonra ikinci adım olarak Zf şanzıman tamirine geçilir ve yapılması gereken işlemlerin tamamlanması ile birlikte aracınızı servis garantili olarak teslim alırsınız. 

Otomatik şanzımanlı araçların ilk günkü performansını ve gücünü koruması için kontroller ve bakımlar çok önemlidir. Araçlar şanzıman tamirine ihtiyaç duymadan önce rutin kontrolleri yapılmalı ve şanzıman kutusu ömrü uzatılmalıdır.  Bunun için şanzıman yağı sıkça kontrol edilmeli ve araç kullanım halinde iken hasar oluşabilecek durumlardan kaçınılmalıdır. Aracın normal seyrinde kuşkulanan durumlar oluştuğunda düzelir düşüncesiyle boş vermek yerine üzerine düşerek araç bakımdan geçirilmelidir. Şanzıman araç için oldukça önemli bir organdır, sürüş halinde oluşacak olası hasarlar tehlikeli durumlar doğurabilir.

Zf sansıman Tamiri