Veriyaz Veriyaz

Otomatik Şanzıman Tamiri İzmir

Otomatik şanzıman üç ana bölümden oluşan karmaşık bir motor sistemidir. Düz vites şanzımanlarından farklı olarak otomatik şanzımanlarda kullanıcının yönettiği vites, debriyaj ve motor deviri görevlerini otomatik şanzımanda tork konvektörü, vites dişlileri ve kavrama bantları yoluyla şanzıman beyni gerçekleştirir. Otomatik şanzımanlı araçlarda aracın ilk günkü performansını kaybetmemesi için en önemli olan unsur periyodik yapılması gereken bakımlar ve kontrollerdir.  Otomatik şanzıman kullanıcı hatalarını ileri teknoloji ile en aza indirgemiş de olsa yine de kötü kullanımlardan kaynaklanan hatalar oluşabilmektedir.

Otomatik şanzıman tamirine neden olacak kullanıcı hatalarını; ani kalkış ve ani frenlerin sık olması, aracı N ( boş) vites yerine A ( ileri) viteste çalıştırmak, araç ile taşıyabileceğinin oldukça üzerinde yük taşımak, halat ile römork gibi araçlar çekerek otomatik şanzımanlı aracı çekici olarak kullanmak, eğimi fazla yokuşlarda aracı kullanmak, otomatik şanzıman beyninin periyodik bakım ve kontrollerini aksatmak, otomatik şanzıman yağının kontrol edilmeyerek olması gerekenin altında ya da üstündeki bir seviyede aracı kullanmak, yakıt tasarrufu etme düşüncesi ile yokuş inişlerde aracı N (boş) vitese  almak,  aracı durdurmadan geri (R) vitese almak, motor çalışmadığında vurdurmak olarak tabir edilen uygulamayı yapmak  olarak sıralayabiliriz. Bu kötü kullanımlardan araç sürüşü boyunca kaçınmak otomatik şanzıman tamirine ihtiyaç duymadan güvenli sürüş sağlar. 

Otomatik şanzıman tamiri İzmir
bölgesinde alanında uzman otomatik şanzıman tamircileri ile hizmet veren Volser Otomotiv tüm arıza ve bakımları titizlikle yapacak bir firmadır. Volser Otomotiv Otomatik şanzıman İzmir bölgesinde Hydra-Test makinası ile hizmet veren ilk ve tek firmadır. Hydra-Test   makinası otomatik şanzıman beynine özel geliştirilen test plakaları ile bağlanarak aracın beyin hasarlarını tespit eder. Otomatik şanzımanın karmaşık yapısından ötürü hasarlarının anlaşılması manuel yollar ile zor olan bir motor birimidir. Olası hasar, arıza ve beyin dağınıklıklarının tamamen tespit edilebilmesi için Hydra-Test makinasına kullanıcılar tarafından tam bir güven duyulur. Otomatik şanzıman tamiri İzmir'de hizmet vermekte olan firma otomatik şanzıman beyin tamirini ve hidrolik beyin  revizyonlarını servis garantili olarak yapmaktadır. 

Otomatik şanzıman tamiri İzmir bölgesinde bulunan kullanıcılar için sorunsuz ve titiz çalışmaları ile  aracınıza gereken hasar tamirleri dışında periyodik bakımları da titizlikle gerçekleştirecek olan Volser otomotive aracınızı iç rahatlığı ile teslim edebilirsiniz.

Otomatik şanzıman tamiri İzmir