Veriyaz Veriyaz

Otomatik Şanzıman Tamircileri

Otomatik şanzıman karmaşık yapısı nedeniyle arızalandığında tamir edilmesi diğer otomotiv parçalarına göre daha alengirlidir. Otomatik şanzımanın beyni sürüş anında sürücünün yapması gerken debriyaj, vites değiştirme, motor devirine geçiş sağlama işlemlerini otomatik olarak algılayarak kendisi yapar. Her motorun çalışırken kendisi için tehlikeli olan bir devir vardır, bu devir son aşamaya geldiğinde motorun bir üst devire alınması gerekir. Vites değiştirme bu motor devirini kademeli olarak değiştirmeyi sağlar. Vites değiştirirken aracın yükü ve yol durumu hesaba katılır, en az yakıt ile en iyi motor devirinin bulunması sağlanır ve ekonomik bir sürüş sağlanır. Otomotik şanzımanlar tüm bu işlevleri kendisi gerçekleştiren bir yapıya sahiptir. Bu nedenle otomatik şanzıman tamiri alanında uzman ve ne yaptığını bilen otomatik şanzıman tamircilerine bırakılmalıdır. 

Otomatik şanzıman tamircileri
şanzıman beyninde ve hidrolilk beyinde oluşan beyin dağınıklığı, beyin hasarlarını tespit etmek için müthiş bir çaba harcarlar. Hasar tespitini normal yolları kullanarak belirlemeye çalışan otomatik şanzıman tamircileri oldukça uzun süre boyunca bu kısımda uğraş gösterir. İleri teknolojinin ürünü olan otomatik şanzıman beyin hasarlarını anlamak için özel makinalara ihtiyaç duyulur.  Otomatik şanzımanlı araçlarda sürüş esnasında yaşanan problemleri araç çekilmiş durumda iken otomatik şanzıman tamircilerinin farketmesi, sorunu tespit etmesi oldukça zordur. 

Hydra-Test isimli cihaz otomatik şanzıman beyin arızalarını, hidrolik beyin hasarlarını geliştirmek için özel olarak üretilmiştir. Otomatik şanzıman tamircilerinin hasar, arıza tespit sürelerini oldukça hızlandıran  Hydra- Test otomatik şanzıman beynine özel test plakaları ile bağlanarak beyindeki dağınıklık ve hasarları tespit eder. Bu hasar tespitlerinin bulunması  normal yollarla haftalar ve ayları bulurken otomatik şanzıman beynine neredeyse check-up yapan Hydra-Test  makinesi hasar tespitinin hızlıca belirlenmesini sağlar.  Otomatik şanzıman tamiri İzmir'de ilk ve tek yetkili Hydra-Test  servisi olan Volser otomotiv alanında uzman otomatik şanzıman tamircileri ile müşterilerine büyük kolaylık sağlıyor. 

Otomatik şanzıman tamircilerine duyulan ihtiyaçlarda firmanın ya da servisin size şanzıman beyni için revizyon garantisi verip vermediği ayırt edici bir unsurdur. Volser otomotiv otomatik şanzıman, hidrolik beyin arızalarında Hydra-Test  cihazı kullanan uzman otomatik şanzıman tamircileri ile kullanıcılarına revizyon garantisi ve servis bakım hizmetlerini otomatik şanzıman tamirinden sonra da sunuyor. Alanında tecrübeli ve uzman otomatik şanzıman tamircileri arıyorsanız Hydra-Test'in ülkemizde ilk ve tek yetkili servisi olan Volser otomotive aracınızı hem bakım hem tamir için iç rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.


Otomatik Şanzıman Tamiri