Veriyaz Veriyaz

Hidrolik Beyin Tamiri

ü

Otomatik şanzımanın

ana ögelerinden biri hidrolik beyindir. Hidrolik beyin, hidrolik ünite olarak da adlandırılır. Hidrolik beyin, şanzımanın doğru çalışmasını sağlayan ana etkendir. Hidrolik beyin; otomatik şanzıman beyninin yönettiği, ünitenin üstünde bulunan selenoidler aracılığı ile şanzıman yağını doğru piston ve dişlilere yönlendirir. Bir bakıma otomatik şanzıman beyninin iletişim kısmını sağlayan ve şanzıman yağının işlevini yerine getiren kısmın hidrolik beyin olduğunu söyleyebiliriz. 

Hidrolik beyinlerde farklı biçimlerde arızalar oluşabilir, hidrolik beyin arızalarının bir kısmı kullanıcı hatalarından, hidrolik beyin kontrolleri atlandığından, değişen sert iklim koşullarından oluşabilir. Hidrolik beyin hasarlarından bazılarını fark etmek ne kadar kolay da olsa, karışık bir sistemle çalışan otomatik şanzıman beynine bağlı olan hidrolik beyinin problemlerini normal şartlarda tespit etmek oldukça zor.  Örneğin araç vites değiştirirken vites boşa çıkıyorsa hidrolik beyinde hasar oluşmuş olabilir. Fakat tüm hidrolik beyin tamirini bu güvenle herhangi bir ustaya teslim etmek oldukça sakıncalı olur. 

Hidrolik beyin tamirini tespit etmek için özel olarak konusunda uzman mühendislerin son teknoloji ile geliştirdiği Hydra-Test cihazları ile sürüş esnasında yaşanan yahut yaşanabilecek hidrolik beyin arızalarını tespit edilebilecek en kısa sürede belirleyerek hidrolik beyin tamirini yaptırabilir ve aracınıza ilk günkü performansı ile kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Hidrolik beyin tamirini test eden Hydra-Test isimli cihaz aracınızın otomatik hidrolik beynine özel test plakaları ile bağlanarak aracın aksaklık gösteren tüm durumlarını oldukça hızlı biçimde tespit eder. Çoğu hidrolik beyin arızalarını herhangi bir tamircide tespit etmek için çok fazla zaman harcamanız gerekir. İşinin ehli olmayan kişilere otomatik şanzıman, hidrolik beyin tamiri için aracı teslim etmek çok sakıncalıdır. Oldukça karmaşık yapıya sahip olan otomatik şanzımanlı araçların, hidrolik beyin tamiri, otomatik şanzıman tamiri gibi hayati öneme sahip olan ve oldukça pahalı olan kısımlarını mutlaka işinin ehli ve bu konularda bilgili kişilere tamir için teslim etmek gerekir. 

Hydra-Test markasının Türkiye'deki ilk ve tek yetkili servisi olan Volser otomotiv, hidrolik beyin tamiri, otomatik şanzıman tamiri gibi konularda revizyon garantili olarak hizmet vermektedir. Otomatik şanzıman İzmir bölgesinde yaşayabileceğiniz tüm sorunları titizlikle çözecek olan Volser Otomotiv hidrolik beyin tamiri, otomatik şanzıman beyin tamiri, şanzıman yağları, zf şanzıman tamiri, hidrolik beyin revizyonu, otomatik şanzıman arızaları gibi konularda aracınızı teslim edebileceğiniz  size yapacağı işlemlerde revizyon garantisi veren bir firmadır.


Hidrolik Beyin Tamiri